Hakkımda

 

NE YAPIYORUM ?

Şu anda bulunduğunuz noktadan varmak istediğiniz noktaya, gitme yolculuğunuzda, profesyonel koçluk teknikleri ile sizi daha derin düşündürerek  farkındalıklarınızın artmasını sağlıyorum. Sizlerde zaten var olan  içsel kaynaklarınızı keşfedip, bunları değerlendirerek hedeflerinize giden yolda kol kola ilerliyoruz.

Sevda Keskin

Yaşam Koçu & NLP Uzmanı

10 yıllık iş hayatı içerisinde güzellik sektöründeki uzmanlığıma ilaveten Uludağ Üniversitesi ve 7 Tepe Üniversitelerinden aldığım Uluslararası Yaşam Koçluğu ve NLP Uzmanlığı Sertifikaları ile Yaşam Koçluğu ve Kişisel Gelişim çalışmaları yapmaktayım.

İnsanların mutluluğu ve sorunlarının çözülmesi yolunda yapılan çalışmanın kutsal olduğunu düşünüyorum.Bir insanın yüzünde oluşturabileceğim bir ilave tebessümün paha biçilemez olduğuna inanıyorum.

 

Farklı ve bütünsel bir bakış açısı ile,farkını fark etmeye,hayatında denge ve doyumu yakalamaya hazır mısın??

Öyleyse gel, içindeki güzelliği dışarı çıkaralım, böylece kendi ışığını kendin yak ve ilerle…

Emin ol, böylesi çok daha güzel ve eğlenceli   …

 

Hayatınızda gerçekleştirmek istediğiniz şey, her ne olursa olsun, isterseniz çocukluğunuzdan bu yana hayalini kurduğunuz bir şey, isterseniz hayatınızın akışı içinde yaşadığınız olumlu, olumsuz duyguların sonucu, isterseniz şu anda ihtiyaç duyduğunuz bir şeyler. Bunlara ulaşmak önce sizinle başlar…

Ben bunu fark ettiğimde, arkamda gelgitlerle dolu uzun yıllar bırakmıştım. He gün yeni kararlar alıp,  bir türlü hayata geçirilemeyen yıllar…

Ama her insanın bir dönüm noktası vardır ve asla çok geç diye bir zaman yoktur.

Ben kendim için ne yapabilirim diyerek silkelenip, net kararlar ve emin adımlarla çıktığım yolda bu güne kadar yaşadıklarım, hissettiklerim, karşılaştığım insanlar, tecrübelerim, beni ben yaptı. İnişli çıkışlı bu yolculukta karşılaştığım zorluklar, engeller beni güçlendirdi. Daha önceleri, her şeyi bir engel olarak görüp, bahaneler üretirken aslında hayatta bir insana kendinden başka bir engel olmadığını deneyimledim.

Tabii ki hepimiz kazanmak için doğduk, ancak kazanan olmak için   kazanmayı planlamalı ve kazanmaya hazırlanmalıyız.

Ben tam olarak böyle yaptım, hayatımı değiştirmeye karar verdiğim gün, kazanmaya odaklandım ve kazanmaya hazırlandım. Yolculuğumda başarısız ve zor anlarımda oldu ama hiçbir zaman yılmadım. Yaşadığım tüm duyguları cesaretle kucaklayarak ve uyum içinde ilerleyerek hedefime ulaşacağıma inanıyordum.

Kendimizi sıkışmış hissettiğimiz her durumda bir çıkış yolu mutlaka vardır, inanan ve arayan yolunu bulur…

Buna paralel olarak güzellik sektöründeki 10 yıllık iş hayatım boyunca tanıştığım ve zaman içinde dostane ilişkiler kurduğum müşterilerimin problemleriyle de her zaman yakından ilgilendim. Yaşadığım bu süreçte güzelliğin sadece dışsal değil, içsel bir dışavurum olduğunu gördüm. Sonunda bu iletişimi profesyonelliğe taşımaya karar verdim.

Yeditepe Üniversitesi ve Uludağ Üniversitesi’nde aldığım eğitimlerle Uluslararası Yaşam Koçluğu ve Neuro  Linguistic Programming (NLP) uygulama alanlarında bana danışan olarak gelen kişilere profesyonel olarak katkıda bulunmaktayım.

BİRİLERİNİN SİZE BİR IŞIK YAKMASINI BEKLEMEYİN ,KENDİNİZİ AYDINLATIN,IŞIK OLUN VE İLERLEYİN