Blog

İÇ SESİNİ DİNLE  !!

Kelimelerin kullanılmadığı  bir ses var, iç sesin. O sesi dinle.

Hepimizin sezgi ve bilgelik için bir alıcısı  vardır, fakat hayatımızın ritminin  sesi çok yükseldiğinde, bu ister içerideki isterse dışarıdaki gürültü olsun, iç sesimizi  kullanmak daha zorlaşır.

Birçoğumuz tavsiye istemek ve kendi içsel bilgimize başvurmadan önce cevap ya da rehberlik maksadıyla dışımıza bakmak için şartlanmış durumdayız. Dinlemeye açık olmamız durumunda, ihtiyacımız olan tüm bilgelik ve rehberliğe iç sesimizle  erişebileceğimizi unutarak, toplumun fikirlerine ve etkilerine güvenme alışkanlığı edinmiş olabiliriz.

Yaşamlarımızdaki faaliyetlerimizde sadece zihinsel kapasitemize bağlı kaldığımızda, faydalar ve mahzurlar arasında gidip gelerek kedimizi sınırlarız ve çoğu zaman kafamız karışır.

Burada yazdıklarımda tamamen kendi hayatımı gözden geçiriyorum.. Çünkü bunlar, kendi hayatımda şu anda hissettiklerim. Sizin de unutmuş olmanız ihtimaline karşı sizinle paylaşıyorum. Umarım bu sizi kendi iç pusulanıza döndürmeye yardımcı olacak bir hatırlatma olur.

Fark ettiğim  şey ise şu, harekete geçip kendi bilgimize ve güvenimize uyum sağlarsak, hayatlarımızı daha fazla mutlu ve huzurlu  geçirmek için gelişiyoruz  ve güçleniyoruz. İçimize döndüğümüzde , iç ve dış uyumumuzun daha arttığı  ve işlerin çok daha sorunsuz bir şekilde gerçekleştiği bir akışa kavuşuyoruz.

Hayatlarında denge ve doyumu yakalamış insanlara baktığımda, onları harekete geçiren ilhamı, yani iç seslerini  dinlediklerini ve buna uyum gösterdiklerini düşünüyorum. Bu  özelliğin  yalnızca bazı kişilere ait  olduğuna inanmıyorum; bu  herkesin içinde var olan bir durum, bu ses  açık ama kimse dinlemiyor.

Sizin içinizde de böyle bir bilgelik var…

Kendi kalbinizin içinde, sizin için  neyin doğru olduğunu siz biliyorsunuz…ve  her zaman bunu bildiniz. Kendi bilginizi takip etme ve güvenmeniz için sizi destekliyorum.

Bu büyük hayat  senfonisinde, size özel notanızı  ifade etmek için buradasınız. Sonuçta, herhangi bir zamanda sizin için doğru olanı bilen tek kişi sizsiniz.

Bu, diğer bakış açılarını kapalı olduğumuz anlamına gelmez. Diğer insanlar önerilerde ve tavsiyelerde bulunabilir, ama bu tavsiyelerin sizin içinizde neler  hissettirdiğini kontrol etmeye ve sizi yönlendirenin  bu hislerinizin olmasına izin vermeye çağırıyorum.

Benim için kendi iç sesimi daha net duymak ya da gerçeğimle yeniden bağlantı kurabilmek  için bulduğum en harika ve etkili yol ise özellikle sabahları, sadece 5 dakika bile olsa  sessizlikte dinlenmek ya da deniz kenarında  yürüyüşe çıkmaktır.

Bazı insanlar ibadet ederek, müzik dinleyerek, yüzerek, koşarak  ya da bazen meditasyon yaparak  konsantre olabilirler. Bu tamamen  kendi deneyimleriniz ile keşfedebileceğiniz bir şeydir.

Size ilham veren şeylere bağlı kalmak, sezgilerinizi daha da kuvvetlendirmenin  bir yoludur. İster neşelendirici bir şey okuyun, ister sizi aydınlatan bir şey hakkında bir ders dinleyin ya da manevi faaliyetlerde bulunun, sizi neyin canlandıracağını herkesten çok daha iyi  siz biliyorsunuz… bunu yapın!

Tabi ki bütün bunları yalnızca  öneri olarak paylaşıyorum ve kalbinizde en doğru olanı takip etmenizde size tam destek veriyorum… her zaman.

Hepimiz birbirimize destek vermek ve öğrenmek için buradayız, paylaşmak istediğiniz bir deneyiminiz varsa, belki kendi bilginizi dinlediğiniz ve takip ettiğiniz bir seferinde, özellikle de makul bir seçim olmadığı halde yine de dinlemişseniz, lütfen benimle paylaşmaktan çekinmeyin 🙂

Yorumlar (0)