Blog

Sen Şarkılar Söyle İçinden

Her gün boşanmış kadınlar kervanına katılan yüzlerce hatta binlerce kadından birisin artık ve hayatının ikinci perdesi başladı.

Boşanan her kadın gibi,  senin  hayatındaki  değişiklikler, sorumluluklar, ruhsal dalgalanmalar erkeklere göre çok daha farklı olacak.  Bu yüzden değil midir? birçok kadın, bu değişikliklerden ve dalgalanmalardan kaçındığı için, bütün olumsuzluklara rağmen mutsuz evliliklerini devam ettirirler…

Sende bıçak kemiğe dayandığında, yaşayacağın  tüm güçlükleri göze alarak boşanmaya karar vermedin mi ? İşte o andan itibaren hayat defterinde  yepyeni  bir sayfa açıldı. Bundan sonraki sayfaları nasıl dolduracağın tamamen senin elinde. Her bir sayfada senin hikayelerin olacak, mutlu bitirdiğin her günün sonunda  hayatının artı hanesine bir artı daha ekleyeceksin…

Toplumun sana bakış açısı , ekonomik güçlükler , çocuklarının bakımı, eğitimi ve en zoru da kendi iç dünyanda  kopan fırtınalar ile mücadele süreci başladı.

Aile ve toplum baskısı, yalnızlık duygusu, kaygı ve korkular, özgüven eksikliği, depresyon derken kendini büyük bir girdabın içinde hissediyorsun !!

Bu  günlerde kendine sorduğun en önemli soru:

*Ben nereden başlayacağım ??

*Bu fırtınadan yara almadan ve güçlü olarak nasıl çıkacağım ??

Öncelikle, başarmanın ilk şartı kendine % 100 inanmandır. Tabii ki böylesine zorlu bir süreçte üzüntü ve kaygı yaşaman çok normaldir ama ilerleyebilmen ve engelleri aşabilmen için kendine her zaman güçlü ve olumlu telkinlerde bulunmalısın.

Sen kendine inanırsan, başkalarının sende göremediklerini  görür ve harekete geçersin, onaylanmaya hiçbir zaman ihtiyaç duymazsın  . Bugünler de  kendine  söyleyeceğin tek şey:

“Hiç kimseden ve hiçbir şeyden  korkmuyorum  , kuvvete, yeteneğe, inanca ve güvene sahibim.”

Alacağın her  karar yeni hayatını şekillendireceği  için kesinlikle  aceleci davranmamalısın. En acil olanından başlayacak  şekilde planlayıp, kendi güçlü yönlerine  odaklanarak sırasıyla eyleme geçmelisin.

“Kendini sev !!” bu  çok önemli , yaşamak istediğin gibi yaşa, kendi doğallığını ve özgürlüğünü yaşa. Kimsenin beklentilerini karşılamak için hayatta değilsin, sen çok özel ve önemlisin. Kendine sevdiğin aktiviteleri yapabilmek için zaman ayır, yakın arkadaşlarınla birlikte zaman geçir, yeni insanlarla tanışıp arkadaş olmaktan kaçınma, unutma ki insanlar senin izin verdiğin kadar sana yaklaşabilirler !! Ve seni dibe çekenlerden hızla uzaklaş.

Hayatta hiç bir şey mükemmel değildir. Mükemmellik tamamen senin çaban ile ilgilidir. Yolculuğun sırasında engellerle karşılaşabilir, takılıp tökezleyebilirsin. Bunlar seni korkutmasın…

Asla vazgeçme, hiçbir şeyin ve hiç kimsenin seni durdurmasına izin verme, yolculuğuna güven ve ilerle.

Emin ol ;

 

SEN MÜCADELENDEN ÇOK DAHA BÜYÜKSÜN !!

Yorumlar (0)